!!KingdomOfHearts!!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
!!KingdomOfHearts!!

Η πιο ανερχόμενη συμμαχία του κόσμου Ζέτα, στο Ικάριαμ!
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 opoios to katalavei tsak bam einai apexto anekdoto!!!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
3an8os
Στρατιώτης
3an8os



opoios to katalavei tsak bam einai apexto anekdoto!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: opoios to katalavei tsak bam einai apexto anekdoto!!!   opoios to katalavei tsak bam einai apexto anekdoto!!! Icon_minitimeΔευ Ιουν 01, 2009 1:36 am

Σε μια μεγάλη τρύπα έπεσε ένα λιοντάρι... Ήταν εκεί για 15 μέρες! Δηλαδή, άλλο τόσο αν έμενε θα πέθαινε από την πείνα... Κανείς δεν τολμούσε να πλησιάσει στην τρύπα για να βγάλει το λιοντάρι... Μια μέρα περνούσε από εκεί ένα πρόβατο... Βλέπει το λιοντάρι μισοπεθαμένο μέσα στην τρύπα... Πρώτη φορά είχε πλησιάσει ένα λιοντάρι τόσο κοντά... Το λιοντάρι, ανοίγει με κόπο τα μάτια του κοιτάει ψηλά και βλέπει το πρόβατο... Ήταν η πρώτη φορά που δεν έγλυψε τα χείλη του.
- Καλό μου προβατάκι, κάνε μου μια χάρη. Βγάλε με μέσα από αυτήν την τρύπα! Εγώ θα κάνω για σένα ότι θέλεις.
- Για μαλάκα ψάχνεις; Να σε βγάλω και μετά να με φας! Είσαι που είσαι αδύνατος. Εσύ αν βγεις έξω θα κατασπαράξεις την μισή ζούγκλα!
- Μα σε παρακαλώ καλό μου προβατάκι! Δεν πρόκειται να σε πειράξω
Το πρόβατο πίστεψε το λιοντάρι, απλώνει λοιπόν το μπροστινό του πόδι και βοηθάει το λιοντάρι να ανεβεί πάνω... Άρχισε να τρέμει το πρόβατο, να ιδρώνει... Αλλά το λιοντάρι αγκαλιάζει το πρόβατο και το φιλάει σταυρωτά.
- Καλό μου προβατάκι μου έσωσες την ζωή! Θα σου κάνω ότι μου ζητήσεις... Όποια χάρη θες!
- Είσαι ο βασιλιάς της ζούγκλας, ε;
- Ναι... Είμαι, είμαι...
- Και σε φοβούνται όλα τα ζώα, ε;
- Ναι... Με φοβούνται.
- Και κανείς κουμάντο εσύ εδώ πέρα, ε;
- Ναι, ναι!
-Τότε θα ήθελα , να γίνω εγώ αρχηγός στην ζούγκλα, μια φορά το μήνα, για όλο το χρόνο! Και θέλω όλα τα ζώα, να με φοβούνται!
- Εντάξει!
Το λιοντάρι, κάνει ένα συμβούλιο, φωνάζει όλα τα ζώα:
- Κάθε πρώτη του μήνα το πρόβατο θα κάνει κουμάντο , εδώ!
Το δέχτηκαν όλα τα ζώα και έτσι ήρθε και η πρώτη του μηνός! Έρχεται λοιπόν και το πρόβατο, ανεβαίνει σε ένα βάθρο και μπροστά του όλα τα ζώα: Βόες, κροταλίες, τίγρεις, αλεπούδες, παπαγάλοι, ελέφαντες, λύκοι κ.α. Το πρόβατο κοιτά δεξιά αριστερά και το μάτι του πέφτει πάνω στον Λύκο!
- Λύκος! Για έλα εδώ!
Ο λύκος πλησιάζει, πάει δίπλα στο πρόβατο και το πρόβατο του δίνει μια μπουνιά... τέζα ο λύκος και του λέει το πρόβατο:
- Γιατί δεν φοράς κράνος;
Σηκώνεται ο λύκος... άλλη μπουνιά, πάλι κάτω ο λύκος!
- Γιατί δεν φοράς κράνος;
Ξανασηκώνεται ο λύκος, τρίτη μπουνιά :
- Γιατί δεν φοράς κράνος, ρε;
Όλη την ημέρα, σηκωνόταν ο λύκος και έπεφτε από τις μπουνιές του προβάτου! Πέρασε όμως η ημέρα και το πρόβατο, κρύβεται για όλο τον μήνα, μέχρι που φτάνει πάλι η πρώτη του μηνός! Τον άλλο μήνα πάλι το πρόβατο στην προεδρία... Ξανακοιτάει όλα τα ζώα...
- Λύκος... έλα εδώ! Γιατί δεν φοράς κράνος; [μπουνιά κάτω ο λύκος κτλ] Γιατί δεν φοράς κράνος ; [μπουνιά κάτω ο λύκος κτλ]
150 μπουνιές... τα μούτρα του λύκου πρήσθηκαν από τις μπουνιές... Πλησιάζουν τα άλλα ζώα και του λένε:
- Εντάξει ξέρουμε ότι έχεις απωθημένα με τον λύκο... αλλά δεν είναι τίμιο δεν του δίνεις την ευκαιρία να κάνει ένα λάθος για να τον πλακώσεις στο ξύλο! Δεν είναι αιτία επειδή δεν φορά κράνος, να τον βαράς! Βρες κάτι... Αιτιολόγησε της σφαλιάρες που του ρίχνεις!
- Ναι... έχεις δίκιο, δεν είναι καλό να τον βαράω έτσι, αλλά, τι λάθος να κάνει;
- Να... στείλ' τον για τσιγάρα! Αυτός θα φύγει να σου αγοράσει τσιγάρα... Μπορεί αυτά που θα φέρει να είναι με φίλτρο, μπορεί να είναι και χωρίς φίλτρο. Αν είναι με φίλτρο θα του πεις: Γιατί πήρες τσιγάρα με φίλτρο; και θα τον χτυπήσεις, αν είναι χωρίς φίλτρο θα του πεις: Γιατί δεν έχουν φίλτρο και θα τον χτυπήσεις! Ότι και να σου φέρει θα είναι λάθος!
- Έχεις δίκιο, έχεις δίκιο!
Έρχεται η στιγμή της βασιλείας του ανεβαίνει σε ένα μεγάλο βράχο κοιτάει όλα τα ζώα, να σου και ο λύκος! Έτρεμε, φορούσε πατερίτσες, δεμένο το κεφάλι του, καρούμπαλα παντού...
- Λύκος!
Κάνει ένα βήμα μπροστά και σκύβει και το κεφάλι του γιατί φοβάται μην της αρπάξει πάλι!
- Μην φοβάσαι ρε! δεν βαράμε χωρίς λόγο! Τσάκο αυτά και πήγαινε να αγοράσεις ένα πακέτο τσιγάρα...
- Ναι καλό μου πρόβατο να πάω! Με φίλτρο ή χωρίς φίλτρο;
- Γιατί δεν φοράς κράνος, ρε; Γιατί δεν φοράς κράνος;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
opoios to katalavei tsak bam einai apexto anekdoto!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» gramma-anekdoto
» o liakos13 einai edw....
» einai kapos kruo......
» auto mallon einai kapos pio kalo.....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
!!KingdomOfHearts!! :: Ότι να' ναι :: Χώρος ψυχαγωγίας-
Μετάβαση σε: